Ohër
34+6 Dhoma
Ushqime Shtëpijake
Ohër i Mrekullueshëm

Hotel i rehatshëm me staf miqësor në zemrën e Ohrit

Dëshironi të vizitoni Ohrin? Po kërkoni një akomodim të rehatshëm me një vend të bukur në qendër të qytetit?

Hotel Çingo Ă«shtĂ« zgjidhja e duhur pĂ«r ju. Ne jemi tĂ« ndryshĂ«m nga tĂ« tjerĂ«t pasi ofrojmĂ« kapacitete akomodimi pĂ«r grupe dhe akomodime individuale me çmimet mĂ« tĂ« volitshme, dhe vendndodhja Ă«shtĂ« nĂ« qendĂ«r tĂ« qytetit ku nĂ«pĂ«rmjet shĂ«titjes gjithçka keni pranĂ« . Ne jemi tĂ« vendosur nĂ« afĂ«rsi tĂ« tregut tĂ« qytetit. Pema e vjetĂ«r “Çinar” e cila Ă«shtĂ« njĂ« nga atraksionet kryesore turistike Ă«shtĂ« vetĂ«m 3 minuta mĂ« kĂ«mbĂ« nga hoteli ynĂ«. Nga kĂ«tu fillon shĂ«titorja kryesore me shumĂ« dyqane dhe qendra tregtare. PĂ«rmes PortĂ«s sĂ« sipĂ«rme, gjatĂ« gjithĂ« Teatrit antik dhe KalasĂ« sĂ« Samoilit jeni nĂ« 5 minuta, kĂ«to vende janĂ« njĂ« vizitĂ« e domosdoshme nĂ«se vini nĂ« OhĂ«r.

Me një fjalë, rezervoni në hotelin tonë dhe e keni Ohrin në pëllëmbën tuaj sapo të dilni nga hoteli.

Apartamente Tipi 1

Apartamente Tipi 2

Dhoma Dyshe / Twin

Dhomë Treshe

Reception & Bar

VIP Dhomë

Reviews

Guest Reviews

“Location, 3 min from the lake, and Old town, very close to historical sites, rooms are very clean and new, personnel were very kind, breakfast is also not bad, free parking”

Milijana Malichevich

“The location of the hotel is unbeatable, next to all the tourist attractions of forced visit. We were in the new part of the hotel and our room was quiet and with very comfortable beds. The staff is very friendly and answered all my questions both via Booking and then when I met them.”

James Penson

“Great location: very easy to access by car, and right next to the old town. Room very good.”

Guillaume Cahlia

“Location, 3 min from the lake, and Old town, very close to historical sites, rooms are very clean and new, personnel were very kind, breakfast is also not bad, free parking”

Jane Rogers

PĂ«rshtypjet

Përshtypjet e Mysafirëve

WiFi Falas
Parking Falas
Dhoma Gjumi Komode
24/7 Recepcion
Televizion Kabllor
Kondicioner
Mëngjes /Drekë/ Darkë
Banja Private
Frigorifer ne Cdo Dhomë
Tregu i Qytetit dhe Pazari

NĂ« afĂ«rsi tĂ« vet hotelit Ă«shtĂ« tregu i qytetit pĂ«r perime dhe fruta. NdĂ«rsa qĂ«ndroni nĂ« hotel mund tĂ« njiheni me traditĂ«n dhe bimĂ«t dhe frutat qĂ« janĂ« specifike pĂ«r klimĂ«n nĂ« Maqedoni. Gjithashtu, afĂ«r tregut tĂ« qytetit, gjendet pazari i vjetĂ«r i cili Ă«shtĂ« plot me dyqane artizanale dhe ju çon nĂ« mĂ« pak se 5 minuta tek “Çinari” – ​​pema mĂ« e vjetĂ«r – njĂ« monument natyror i Ohrit.

Pamjet Historike

NĂ« mĂ« pak se 5 minuta, hoteli Ă«shtĂ« larg nga Çinari dhe 7 minuta nga qendra e qytetit. Do tĂ« kaloni sĂ« pari pĂ«rmes pazarit pĂ«rgjatĂ« kalldrĂ«meve tĂ« vjetra, dhe nga Çinari do tĂ« shihni xhaminĂ« “Ali Pasha”. NĂ« sheshin e qytetit do tĂ« shihni shumĂ« monumente dhe pamje historike tĂ« tjera, si dhe Liqenin e Ohrit – liqeni mĂ« i vjetĂ«r nĂ« EvropĂ«. Nga hoteli, djathtas nĂ« pĂ«rpjetĂ«, nĂ« mĂ« pak se 5 minuta jeni nĂ« pjesĂ«n e vjetĂ«r tĂ« qytetit, PortĂ«n e EpĂ«rme, Teatrin e LashtĂ«, KalanĂ« e Samoilit, etj. Fryma e Ohrit do t’ju bĂ«jĂ« tĂ« keni njĂ« qĂ«ndrim tĂ« paharrueshĂ«m nĂ« qytet, si dhe nĂ« hotelin tonĂ«.

Restoranti dhe Bari

Restoranti Ă«shtĂ« brenda hotelit. Ka njĂ« kapacitet prej 120 sedilje. ËshtĂ« i hapur pĂ«r mĂ«ngjes, drekĂ« dhe darkĂ«. NjĂ« kuzhinier i lartĂ« pĂ«rgatit pjatat mĂ« tĂ« shijshme pĂ«r ju. Pas vaktit, dalja nga restoranti ju çon nĂ« pritjen e barit, ku nĂ« njĂ« ambient tĂ« kĂ«ndshĂ«m mund tĂ« pini çajin ose kafenĂ« e mĂ«ngjesit dhe punonjĂ«sit tanĂ« janĂ« gjithmonĂ« kĂ«tu pĂ«r t’ju takuar.

Ndalesë pritjeje për Strugë

NĂ« tĂ« majtĂ« tĂ« hotelit, ju dilni nĂ« kryqĂ«zimin kryesor ku nĂ« njĂ« 3 minuta shĂ«titje nga hoteli ka njĂ« stacion autobusi pĂ«r nĂ« StrugĂ«. KĂ«tu mund tĂ« gjeni njĂ« autobus ku pĂ«r rreth 1 euro mund tĂ« udhĂ«toni pĂ«r nĂ« StrugĂ« (njĂ« qytet rreth 30 minuta me makinĂ« nga Ohri), dhe tĂ« shihni bukuritĂ« e kĂ«tij qyteti dhe lumin “Drini i Zi” simbol i kĂ«tij qyteti.

Vizitoni Ohrin me Stil

Ne ju Ofrojmë Pushime të Paharrueshme!

   +389 (0) 78 352 571
+389 (0) 46 250 001
Hotel Cingo Str. Abas Emin 3
6000 Ohrid, Macedonia
hotelcingo@t-home.mk