За Нас

За Нашиот Хотел

Охрид
24/7 Отворено
34+6 Соби
Пријавување за соба 14:00

За Хотел Чинго

Хотелот ЧИНГО е модерен и атрактивен хотел со пристапни цени, лоциран во центарот на Охрид.

Сместен на 500 метри од Охридското Езеро и 150 метри од центарот на Охрид, хотелот Чинго нуди 24/7 достапност за гостите.
Појадок се служи секој ден. Лоби барот е исто така на располагање на гостите. Супермаркет има на оддалеченост од 10 m, а главниот пазар со зеленчук и овошје е на 20 m.
Приемот на гости е 24 часа на ден, но чекирањето е од 14 часот а одјавувањето најкасно до 12 часот. Централната автобуска станица во Охрид е на 1 км оддалеченост, додека Охридскиот аеродром е оддалечен 10 км. Најблиската автобуска постојка е на 2-минути оддалеченост.

Располага со 34 двокреветни соби (double/twin), трокреветни (triple), како и два типа на апартмани. Сите апартмани се опремени со кабелска ТВ, клима уред, мини бар, директна телефонска линија, интернет конекција (Wi-Fi), фрижидер и сопствена бања со туш.
Ентериерот е во современа уметничка изведба. Хотелот ЧИНГО Ви нуди сервис за перење и пеглање на облека и располага со сопствен паркинг, обезбеден со безбедносни уреди за надгледување. Во хотелот се наоѓа бар како и ВИП соба за состаноци.
Ресторанот е со капацитет од 120 лица и е климатизиран. Појадокот се служи на шведска маса.
Услугите во хотелот можат да се наплатат во готово и со следните платежни картички: VISA, VISA Electron, Maestro, Mastercard, DINERS, American Express.

Во тивка атмосфера, прекрасен амбиент и квалитетна услуга, хотелот ЧИНГО Ви овозможува незаборавен престој во Охрид. Ова е омилениот дел на нашите гости кои доаѓаат во Охрид, според независни коментари и оцени кои ги оставаат! Ве очекуваме!

Сместување

Нудиме најразлични соби и апартмани. Изберете го она што најмногу одговара на вашите потреби.

Двокреветни/Твин Соби

Типови на Апартмани

Трокреветна Соба

Што Добивате

Удобности и Услуги

Бесплатно WiFi
Бесплатен Паркинг
Комфортни Спални
24/7 Рецепција
Кабелска Телевизија
Климатизација
Појадок/Ручек/Вечера
Приватни Бањи
Фрижидер во Секоја Соба
Заинтересирани?

Резервирајте Соба

Перална
Домашни Миленици Не се Дозволени
Греење
Услуга за Пеглање
Градски Пазар и Чаршија

Во непосредна близина на самиот хотел се наоѓа градскиот пазар за зеленчук и овошје. Додека престојувате во хотелот можете одблиску да ја запознаете традицијата и растенијата и плодовите кои се специфични за поднебјето во Македонија. Исто така веднаш до градскиот пазар, се наоѓа старата чаршија која е преполна со занаетчиски дуќани и ве води за нецели 5 минути до „Чинарот“ – најстарото дрво – природен споменик на Охрид.

Историски Знаменитости

На нецели 5 минути, хотелот е оддалечен од чинарот а на 7 минути од строгиот центар на градот. Низ чаршијата прво ќе поминете по старата калдрма, па од кај чинарот ќе ја здогледате „Али Пашината“ џамија. На градскиот плоштад ќе видете многу споменици и други знаменитости како и Охридското езеро – најстарото езеро во Европа. Од хотелот десно по нагорниот пат, за нецели 5 минути сте во стариот дел од градот, Горна порта, антички театар, Самоилова тврдина итн. Духот на Охрид ќе ве понесе да имате незаборавен престој како во градот такаа и во нашиот хотел.

Ресторан и Бар

Ресторанот е во склоп на хотелот. Располага со капацитет од 120 седишта. Отворен е за доручек, ручек и вечера. Врвен кувар ги подготвува највкусните јадења за Вас. Откако ќе завршите со оброкот излезот од ресторанот ве води низ бар рецепцијата, каде во пријатен амбиент можете да го испиете вашиот чај или утринско кафе а нашите вработени се секогаш тука за Вас да ви излезат во пресрет.

Постојка за Струга

Лево од хотелот, излегувате на главната раскрсница каде на 3 минути пешачење од хотелот има автобуска постојка за Струга. Тука можете да најдете автобус каде за околу 1 евро ќе можете да отпатувате до Струга (град оддалечен на околу 30 минути возење од Охрид), и да ги разгледате и убавините на овој град како и реката „Црн Дрим“ симбол на овој град.

Посети го Охрид со Стил

Ние ви Нудиме Незаборавен Одмор!

  +389 (0) 78 352 571
+389 (0) 46 250 001
Хотел Чинго Ул. Абас Емин 3
6000 Охрид, Македонија
hotelcingo@t-home.mk